Cierpliwość BSH jest na wyczerpaniu

DI, PAP
opublikowano: 12-02-2015, 00:00

Jeśli do  17 kwietnia nie zostanie podpisana przedwstępna umowa sprzedaży, BSH Bosch Siemens wycofa ofertę zakupu wrocławskich zakładów FagorMastercook.

W połowie grudnia 2014 r. rada wierzycieli FagorMastercook jednogłośnie zgodziła się na sprzedaż zakładów za 90 mln zł. BSH Bosch Siemens obiecał, że zainwestuje kolejne 120 mln zł i zatrudni docelowo 500 osób. Syndyk Teresa Kalisz czterokrotnie odmówiła podpisania przedwstępnej umowy na sprzedaż, ponieważ uznała, że oferta kupna jest „skrajnie niekorzystna”.

— Nie możemy sobie pozwolić na kilkanaście miesięcy czekania (…). 17 kwietnia kończy się termin oferty, którą złożyliśmy. Nie wyobrażam sobie, abyśmy mogli go przedłużyć — mówi Konrad Pokutycki, prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Według niego, najczarniejszy scenariusz zakłada, że BSH Bosch Siemens wycofa się z inwestycji we wrocławski zakład i otworzy fabrykę w innym kraju. — Na przykład w Turcji, która jest obecnie bardzo atrakcyjna — mówi Konrad Pokutycki. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu