Ciesiołkiewicz: Rząd nie wycofuje się z reformy podatku VAT

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-11-2005, 17:36

Rząd nie wycofuje się z reformy podatku VAT - oświadczył rzecznik prasowy rządu Konrad Ciesiołkiwicz. Poinformował przy tym, że ustawa zostanie znowelizowana w 2006 roku.

Rząd nie wycofuje się z reformy podatku VAT - oświadczył rzecznik prasowy rządu Konrad Ciesiołkiwicz. Poinformował przy tym, że ustawa zostanie znowelizowana w 2006 roku.

    Ciesiołkiewicz odniósł się do czwartkowej publikacji "Pulsu Biznesu", w której gazeta napisała, powołując się na jego wypowiedź, że obecnie nie są prowadzone prace nad nowelizacją tej ustawy.

    Rzecznik podkreślił, że "obowiązująca ustawa o VAT jest w opinii rządu zła i nie służy przedsiębiorcom, dlatego zapowiedział jej nowelizację. Ma ona uprościć system, wyeliminować nieścisłości i wadliwe rozwiązania wpływające negatywnie na funkcjonowanie firm oraz ograniczające wzrost gospodarczy".

    Jak zapewnił Ciesiołkiewicz, zmiany o takim charakterze są istotnym elementem programu gospodarczego rządu, a nowelizacja ustawy jest w trakcie przygotowań i zostanie przedstawiona w połowie 2006 roku.

     Ciesiołkiewicz wyjaśnia, że wypowiadając się dla "PB" miał na myśli, iż nie będzie zmian w ilości i wysokości stawek VAT w 2006 roku, choć "rząd nie wyklucza zmian w tej sferze". Mogą one nastąpić w 2007 roku. Dodał, "że do tego jednak niezbędne są wnikliwe analizy dotyczące skutków budżetowych i wpływu na gospodarkę".

Artykuł Pulsu Biznesu:Płonne nadzieje na naprawę VAT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane