Ciesiołkiewicz: rząd przyjmie w środę autopoprawkę do budżetu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-01-2006, 10:49

Rząd podczas środowego posiedzenia, które rozpoczęło się o godz. 10, przyjmie autopoprawkę do projektu ustawy budżetowej na 2006 rok - poinformował PAP rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz.

Rząd podczas środowego posiedzenia, które rozpoczęło się o godz. 10, przyjmie autopoprawkę do projektu ustawy budżetowej na 2006 rok - poinformował PAP rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz.

    Rzecznik zapowiedział, że po posiedzeniu Rady Ministrów zostaną wydane komunikaty Centrum Informacyjnego Rządu oraz ministerstwa finansów. Jak dodał, w komunikacie resortu opisane zostaną szczegóły autopoprawki.

    We wtorek wieczorem w TVN24 wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska zwróciła uwagę, że po złożeniu rządowej autopoprawki do projektu budżetu Sejm uchwalił ustawy, które dla budżetu mają poważne skutki.

    "Nie można sobie pozwolić na to, żeby uchwalić budżet, w którym nie ma pieniędzy, a które muszą być wydane" - powiedziała.

    Jak poinformowała, rząd pracuje nad "technicznymi sposobami" znalezienia 1 mld 300 mln zł po stronie dochodów i po stronie wydatków. "Nie jesteśmy jeszcze pewni, które z instrumentów dostępnych rządowi wybierzemy" - dodała.

    "Nie jest wykluczone, że tempo prac nad ustawą ulegnie niewielkiemu zwolnieniu" - powiedziała wicepremier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane