Czytasz dzięki

Ciężkie walne Swarzędza

KSA
opublikowano: 10-06-2009, 00:00

Zarząd i rada meblowej spółki otrzymali skwitowanie. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych było przeciwko.

Zarząd i rada meblowej spółki otrzymali skwitowanie. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych było przeciwko.

Ponad cztery godziny trwało walne Swarzędza. Frekwencja była niewielka, ale nie zawiodło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII), które miało wiele pytań. W sprawozdaniu rady znalazła się informacja, że nadzór przyglądał się konkurencyjnym spółkom.

— Byliśmy ciekawi, czy rada analizowała spółki o porównywalnym ze Swarzędzem profilu biznesowym i jakie wnioski wyciągnęła z ich badania. Na zadane pytanie Dariusz Sarnowski, szef rady, najpierw odpowiedział bardzo wymijająco. Gdy spytałem drugi raz odpowiedział, że — cytuję — szkoleń udziela za opłatą. Padła kwota minimum 500 zł za godzinę. Uważam, że to skandaliczne zachowanie przedstawiciela spółki giełdowej — mówi Piotr Cieślak, wiceprezes SII.

Zarząd i rada otrzymały kjednak skwitowanie: "za" głosował największy akcjonariusz (BZ WBK AIB AM), SII — przeciw. Krzysztofa Chiszberga reprezentował prezes Piotr Żołyński (poprzednio Mariusz Patrowicz). Chciał uchylenia uchwały o likwidacji spółki, ale wniosek przepadł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane