Cimoszewicz: Będę realizował własną wizję, a nie wizję grupy policznej

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 28-06-2005, 10:00

Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz ogłosi dziś, czy będzie kandydował na prezydenta. Marszałek przypomniał w "Sygnałach Dnia", że przed miesiącem postanowił wycofać się z życia politycznego. Za tą decyzją przemawia zdegustowanie jakością polskiej polityki.

Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz ogłosi dziś, czy będzie kandydował na prezydenta. Marszałek przypomniał w "Sygnałach Dnia", że przed miesiącem postanowił wycofać się z życia politycznego. Za tą decyzją przemawia zdegustowanie jakością polskiej polityki. Za powrotem do życia politycznego przemawiają natomiast, jak powiedział Cimoszewicz, podziały i skłócenie społeczeństwa, a także trudna sytuacja w Unii Europejskiej i problemy w stosunkach Polski z niektórymi sąsiadami.

Cimoszewicz powiedział, że jeśli zdecyduje się kandydować, to będzie realizował własną wizję, a nie wizję jakiejś grupy politycznej. Wyraził też żal, że gdyby kandydował, to będzie musiał walczyć z innym politykiem lewicy. Włodzimierz Cimoszewicz powiedział, że z sympatią i nadzieją obserwuje ostatnie zmiany w SLD. Przypomniał, że wielokrotnie krytykował negatywne zjawiska w Sojuszu, podkreślając, iż odpowiadają za nie niektórzy politycy tej partii. Marszałek Sejmu dodał, że politycy, którzy skompromitowali się w oczach społeczeństwa, nie powinni kandydować w wyborach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Cimoszewicz: Będę realizował własną wizję, a nie wizję grupy policznej