Cimoszewicz: Decyzja w sprawie posiedzenia po spotkaniu z klubami

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-08-2005, 12:29

Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz zapowiedział w czwartek, że decyzję w sprawie zwołania dodatkowego posiedzenia Sejmu, na którym posłowie mieliby rozpatrzyć weto prezydenta do ustawy o zwrocie VAT na materiały budowlane, podejmie po spotkaniu z przedstawicielami klubów parlamentarnych.

Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz zapowiedział w czwartek, że decyzję w sprawie zwołania dodatkowego posiedzenia Sejmu, na którym posłowie mieliby rozpatrzyć weto prezydenta do ustawy o zwrocie VAT na materiały budowlane, podejmie po spotkaniu z przedstawicielami klubów parlamentarnych.

Spotkanie to odbędzie się jeszcze w czwartek, po południu.

Cimoszewicz potwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że rozmawiał przed południem w tej sprawie z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. Nie chciał jednak ujawnić, jakie jest stanowisko prezydenta w sprawie zwołania dodatkowego posiedzenia Sejmu.

Zawetowana we wtorek przez prezydenta ustawa miała złagodzić skutki podniesienia od 1 maja 2004 r. VAT-u na materiały budowlane z 7 proc. do 22 proc. Zakładała, że osobom fizycznym, które budują lub remontują mieszkanie, przysługiwałaby rekompensata za wzrost podatku VAT na materiały budowlane. Przepisy miały wejść w życie 1 stycznia 2006 r., natomiast zwrot miał dotyczyć okresu od 1 maja 2004 r. do 31 grudnia 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Cimoszewicz: Decyzja w sprawie posiedzenia po spotkaniu z klubami