Czytasz dzięki

Cimoszewicz: Dzisiaj decyzja w sprawie zwołania posiedzenia Sejmu

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 25-08-2005, 09:16

Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz nie podjął jeszcze decyzji w sprawie zwołania dodatkowego posiedzenia Izby. Miałaby ona rozpatrzyć veto prezydenta do ustawy o zwrocie VAT-u w budownictwie. Marszałek ma podjąć decyzję dzisiaj.

Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz nie podjął jeszcze decyzji w sprawie zwołania dodatkowego posiedzenia Izby. Miałaby ona rozpatrzyć veto prezydenta do ustawy o zwrocie VAT-u w budownictwie. Marszałek ma podjąć decyzję dzisiaj.

Cimoszewicz powiedział w "Sygnałach Dnia", że był zaskoczony zawetowaniem ustawy. Dodał, że spotka się dziś z prezydentem, aby zapoznać się z jego argumentami. Zwrócił się też do Ministerstwa Finansów o przedstawienie finansowych skutków wprowadzenie ustawy w życie. Marszałek Sejmu powiedział, że gdyby zwołał dodatkowe posiedzenie, to odbyłoby się ono w poniedziałek lub we wtorek.

Cimoszewicz powiedział, że sesja Sejmu i Senatu z okazji 25-tej rocznicy Porozumień Sierpniowych nie będzie, w sensie formalnym, posiedzeniem obu izb. Marszałek wyjaśnił, że posiedzenie Sejmu i Senatu można zwołać jako posiedzenie Zgromadzenia Narodowego tylko w przypadkach przewidzianych konstytucją. Rocznica Porozumień Sierpniowych do takich przypadków nie należy, a więc uroczysta sesja będzie zgromadzeniem posłów i senatorów.

Włodzimierz Cimoszewicz nie zamierza zrezygnować z kandydowania w wyborach prezydenckich. Marszałek Sejmu powiedział że, tak jak zadeklarował wcześniej, zrezygnuje, jeśli prokuratura stwierdzi, iż złamał prawo. Potwierdził, że przedwczoraj po raz drugi został przesłuchany w warszawskiej prokuraturze ale podkreślił, że w fakcie tym nie należy doszukiwać się jakiejkolwiek sensacji. Cimoszewicz dodał, że nie został wezwany na kolejne przesłuchanie i nie sądzi, aby to nastąpiło. Prokuratura bada sprawę uchybień w oświadczeniach Cimoszewicza oraz jego własną skargę o pomówienie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane