Cimoszewicz przyznaje się do pomyłki w oświadczeniu majątkowym

Polska Agencja Prasowa SA
10-08-2005, 12:27

Marszałek Sejmu, kandydat na prezydenta Włodzimierz Cimoszewicz powiedział w środę, że wypełniając w kwietniu 2002 r. oświadczenie majątkowe za 2001 r. popełnił "formalną pomyłkę" wpisując w nim stan swego majątku z dnia wypełniania oświadczenia i dlatego nie było tam informacji o akcjach PKN Orlen.

Marszałek Sejmu, kandydat na prezydenta Włodzimierz Cimoszewicz powiedział w środę, że wypełniając w kwietniu 2002 r. oświadczenie majątkowe za 2001 r. popełnił "formalną pomyłkę" wpisując w nim stan swego majątku z dnia wypełniania oświadczenia i dlatego nie było tam informacji o akcjach PKN Orlen.

W oświadczeniu złożonym w 2002 r. powinien znaleźć się jego stan majątkowy na koniec grudnia 2001 r.

Cimoszewicz przypomniał, że akcje PKN Orlen, które kupił na rzecz swej córki i zięcia, w części za ich pieniądze, w części z kredytu, sprzedał w styczniu 2002 r.

Podkreślił, że na początku 2004 r. odpowiedni urząd skarbowy sprawdzał jego oświadczenia majątkowe i nie stwierdził żadnych nieprawidłowości przy kupnie i zbyciu przez niego akcji PKN Orlen.

Cimoszewicz oświadczył w środę, że w ciągu 16 lat w czasie pełnienia przez niego stanowisk publicznych, jego majątek nie uległ istotnym zmianom.

W ten sposób Cimoszewicz odniósł się - jak powiedział - do "brudnej kampanii przedwyborczej, w której tworzy się atmosferę dwuznaczności wokół spraw jasnych".

"Od 16 lat jestem właścicielem tego samego mieszkania w Warszawie i  20-hektarowego gospodarstwa rolnego, otrzymanego od teściów" - powiedział. Dodał, że jego oszczędności wynoszą ok. 200 tys zł., wyłącznie z oficjalnych wynagrodzeń. "Poza starym gazikiem nie mam też samochodu" - podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Cimoszewicz przyznaje się do pomyłki w oświadczeniu majątkowym