Czytasz dzięki

Cimoszewicz w przyszłym tygodniu ujawni swoje giełdowe konto

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-09-2005, 14:41

Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz zapowiedział w piątek w Krynicy, że w przyszłym tygodniu ujawni historię swojego konta giełdowego, kupna i sprzedaży akcji spółek giełdowych.

Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz zapowiedział w piątek w Krynicy, że w przyszłym tygodniu ujawni historię swojego konta giełdowego, kupna i sprzedaży akcji spółek giełdowych.

    Cimoszewicz, który przyjechał do Krynicy na Forum Ekonomiczne, powiedział, że informacje te otrzyma w przyszłym tygodniu i wtedy przekaże je dziennikarzom.

    O informacje o rachunku giełdowym i bankowym koncie Cimoszewicza wystąpiła do banku Pekao SA sejmowa komisja śledcza ds. PKN Orlen. Bank, ani jego biuro maklerskie nie ujawniły tych informacji.  Wiceprzewodniczący komisji Zbigniew Wassermann (PiS) powiedział w piątek PAP, że po otrzymaniu z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd informacji o operacjach Cimoszewicza na warszawskiej giełdzie, komisja skierowała do prokuratury uzupełnienie swojego wniosku o możliwości popełnienia przestępstwa przez Cimoszewicza składania fałszywych zeznań przed komisją śledczą. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie, jednak informowała, że jeśli pojawią się nowe okoliczności, może zdecydować o ponownym podjęciu śledztwa.

    Wassermann powiedział, że komisja zwróciła się również do prokuratora generalnego, by jednostka nadrzędna nad warszawską prokuraturą okręgową przeprowadziła w trybie nadzoru kontrolę śledztwa w sprawie Cimoszewicza i jego byłej asystentki społecznej Anny Jaruckiej.

    Poseł przyznał, że komisja uzyskała od KPWiG materiały, lecz są one opatrzone klauzulą "tajne" lub "ściśle tajne". Dlatego nie chciał rozmawiać o treści tych dokumentów. Przyznał jednak, że dziwi go tak wysoka klauzula tajności nałożona na te dokumenty, zamiast klauzuli "poufne", czy "zastrzeżone".

    Nie chciał się odnieść do opinii Antoniego Macierewicza (RKN), że po otrzymaniu materiałów z KPWiG można Cimoszewiczowi postawić zarzut zeznania nieprawdy, gdy przed komisją mówił, że posiadał jedynie akcje PKN Orlen, Agory i BMC.

    Macierewicz powiedział w piątek PAP, że z dokumentów przesłanych z KPWiG wynika, iż Cimoszewicz miał kilkumilionową promesę kredytową. Według niego, miał też dużo większy kredyt na zakup akcji, niż kwota, o której mówił przed komisją.

    Cimoszewicz powiedział w czwartek na konferencji prasowej, że to kłamstwo, iż kiedykolwiek korzystał z wielomilionowego kredytu i za takie pieniądze dokonywał transakcji giełdowych. Przyznał, że kilkakrotnie kupował na giełdzie akcje o wartości kilku tysięcy złotych.

    Przyznał, że miał w banku przyrzeczenie możliwości uzyskania kredytu na zakup akcji wchodzących na giełdę spółek - sto kilkadziesiąt tysięcy zł w roku 2000. Powiedział, że kupił 350 akcji Agory. Ich wartość przeliczał zgodnie z aktualną ceną giełdową i tę kwotę wpisywał do oświadczenia majątkowego

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane