Czytasz dzięki

Cimoszewicz zrezygnował ze startu w wyborach prezydenckich

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-09-2005, 12:43

Włodzimierz Cimoszewicz ogłosił w środę, że "w proteście przeciw deprawowaniu obyczaju politycznego w Polsce" rezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich.

Włodzimierz Cimoszewicz ogłosił w środę, że "w proteście przeciw deprawowaniu obyczaju politycznego w Polsce" rezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich.

Podkreślił, że w toku kampanii wyborczej "w wyjątkowo nikczemny sposób" zaatakowano jego rodzinę, w tym dzieci dlatego nie może on i nie chce pozostać bierny, musi pomóc najbliższym.

Marszałek Sejmu stwierdził równocześnie, że wśród innych kandydatów nie widzi osoby godnej tego urzędu. Dlatego - jak dodał - nie wskaże tym, którzy go popierają, na kogo mają oddać swój głos.

"Z szacunku dla osób udzielających mi poparcia nie będę udzielał instrukcji kogo powinny poprzeć, choć sam nie widzę osoby godnej tego urzędu" - podkreślił Cimoszewicz. Dodał jednocześnie, że dostrzega jak bardzo pozytywne zmiany zachodzą w SLD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane