Cinema City otworzy drugi Cinema Park w Poznaniu

ISB
opublikowano: 06-02-2009, 11:48

Cinema City Poland, spółka w 100% zależna od największego operatora kin wielosalowych w Europie Środkowo-Wschodniej i  Izraelu Cinema City International, zamierza otworzyć Cinema Park w Cinema City Kinepolis w Poznaniu. Otwarcie poznańskiego projektu zaplanowane jest na II kw. 2009 roku, podała spółka w komunikacie.

"Cinema Park to program edukacyjno-rozrywkowy wykorzystujący w salach kinowych zsynchronizowane z dźwiękiem i obrazem efekty specjalne" - czytamy w komunikacie.

Będzie to już drugi Cinema Park należący do spółki. Pierwszy Cinema Park został otwarty w Warszawie w połowie 2006 roku. Według prezesa Cinema City Moshe J. Greidingera, Cinema Park będzie stanowić ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży, grup szkolnych oraz całych rodzin.

W Polsce Cinema City prowadzi 25 multipleksów z 278 salami kinowymi. W 2008 Cinema City sprzedała w Polsce 12,6 miliona biletów (+5,7% w porównaniu do 2007 roku). W 2009 roku spółka planuje w Polsce otwarcie kin w Bielsku Białej, Płocku i Częstochowie.

W samym III kw. przychody spółki CCI wyniosły 48,1 mln euro (wzrost o 15,8% r/r). Natomiast zysk netto wyniósł w III kw. 4 mln euro i był wyższy o 13% w skali roku, a po trzech kwartałach wyniósł 14,7 mln euro (wzrost o 12,7% r/r). (ISB)

op/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane