Cisco: rekordowy zysk, ale małe obroty

Reuters
06-02-2003, 00:00

W drugim kwartale roku obrachunkowego, zakończonym 25 stycznia, zysk netto Cisco, największego na świecie producenta sprzętu kierującego ruchem w Internecie, wzrósł do rekordowego poziomu 991 mln USD (3,8 mld zł). Jednak koncern, który uważa się za barometr kondycji amerykańskich korporacji, poinformował, że w ubiegłym kwartale jego przychody spadły do 4,71 mld USD (18,1 mld zł) i były niższe niż w pierwszym kwartale, gdy wyniosły 4,8 mld USD (18,4 mld zł). Cisco prognozuje, że w trzecim kwartale roku obrachunkowego jego przychody mogą nie zmienić się w porównaniu z drugim kwartałem bądź spaść maksymalnie o 3 proc. Oznacza to, że sprzedaż może obniżyć się nawet do 4,57 mld USD (17,5 mld zł).

— Wynika to z najtrudniejszych warunków na rynku technologicznym, z jakimi przyszło mi się zmierzyć. Sytuacja gospodarcza wcale się nie zmieniła, a przedsiębiorcy nie będą inwestować, dopóki koniunktura się nie poprawi — powiedział John Chambers, szef spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Cisco: rekordowy zysk, ale małe obroty