Cisza wyborcza do 20:25, frekwencja na godz. 16:30 - 35.45 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-10-2005, 19:41

Z powodu opóźnienia w otwarciu lokalu wyborczego w Legnicy Państwowa Komisja Wyborcza przedłużyła ciszę wyborczą do godz. 20.25. Dopiero wtedy media będą mogły podać pierwsze sondażowe wyniki wyborów. Według PKW, frekwencja na godz. 16.30 wyniosła 35,45 proc. uprawnionych.

Z powodu opóźnienia w otwarciu lokalu wyborczego w Legnicy Państwowa Komisja Wyborcza przedłużyła ciszę wyborczą do godz. 20.25. Dopiero wtedy media będą mogły podać pierwsze sondażowe wyniki wyborów. Według PKW, frekwencja na godz. 16.30 wyniosła 35,45 proc. uprawnionych.

    Powodem przedłużenia ciszy wyborczej jest to, że głosowanie w jednym z lokali wyborczych w Legnicy będzie trwało o 25 minut dłużej. W siedzibie lokalu zaspał dozorca i komisja nie mogła przez blisko pół godziny dostać się do środka. Gdy się to udało, drzwi otworzył zaspany mężczyzna tłumacząc, że... jego budzik nie zadzwonił.

    Także w innych miastach doszło do kilku przypadków nieznacznego opóźnienia otwarcia lokali wyborczych. W Suwałkach (Podlaskie) o godz. 6 na miejsce nie stawił się przewodniczący obwodowej komisji wyborczej dysponujący pieczęciami, bez których nie można było przeprowadzić głosowania. Przewodniczący komisji, którego obudzili policjanci powiedział , że jest zmęczony i do pracy w komisji stawi się po południu.

     Także w dwóch komisjach w Krakowie głosowanie rozpoczęło się z opóźnieniem, bo spóźnili się ich wiceprzewodniczący, mający klucze do lokali wyborczych.

    W Wałbrzychu policja zatrzymała 16-latka, który powiadomił po podłożeniu ładunku wybuchowego w szkole, gdzie mieści się siedziba jednej z komisji wyborczych. Nie doszło jednak do przerwania głosowania.

    W Jaworznie (Śląskie) członkowie jednej z obwodowych komisji wyborczych wezwali policję, ponieważ przed lokalem pijany mężczyzna wykrzykiwał obelgi i przekleństwa w stronę osób wchodzących do siedziby komisji. Mężczyzna jednak zniknął zanim policjanci dotarli na miejsce. Ustalono, że na pewno nie głosował w komisji, przed którą urządził nieprzyjemny spektakl. 

     W Rzeszowie w budynku, gdzie mieści się lokal obwodowej komisji wyborczej zmarł 78 - letni mężczyzna. Jak poinformowała policja mężczyzna szedł głosować.

    Głosowano również w ponad 1300 zamkniętych obwodach - w szpitalach, zakładach opieki społecznej, a także więzieniach i aresztach.

    Poza granicami kraju Polacy mogą głosować w 162 komisjach utworzonych w 92 krajach. Z tej możliwości skorzystał m.in. prymas Polski kardynał Józef Glemp, który oddał głos w ambasadzie RP w Rzymie.

    Wielu Polaków nie mogło głosować w Niemczech. W lokalu wyborczym znajdującym się w ambasadzie RP w Berlinie panowała w niedzielę nerwowa atmosfera ze względu na dużą liczbę osób, które nie dopełniły wymaganych formalności i nie zostały dopuszczone do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane