Citi chce w ciągu 18 miesięcy stworzyć chiński bank inwestycyjny

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 19-04-2021, 13:04

Citigroup dąży do stworzenia jednostki zajmującej się bankowością inwestycyjną i operacjami handlowymi w Chinach. Wcześniej pożyczkodawca ogłosił, że wycofuje się z działalności detalicznej w tym kraju.

Citibank
Citibank
Fot. Uris/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Amerykański bank planuje w ciągu dwóch miesięcy złożyć wniosek o licencję na obrót akcjami i kontraktami terminowymi denominowanymi w juanach - ustalił nieoficjalnie Bloomberg. Według informacji agencji, Citi chce, aby chiński bank inwestycyjny rozpoczął działalność w ciągu 12-18 miesięcy.

Firma niebawem zatrudni dyrektora generalnego nowej jednostki. Początkowo ma w niej pracować od 50 do 100 osób. Citi wejdzie na chiński rynek po tym, gdy w ubiegłym roku w tym kraju złagodzono ograniczenia dotyczące instytucji finansowych, które mają zagranicznych właścicieli.

Zachodni pożyczkodawcy planują agresywnie ekspansję w Chinach, dążąc do podwojenia lub nawet potrojenia zatrudnienia. JPMorgan i Goldman Sachs chcą zostać pierwszymi bankami z Wall Street, które na fali liberalizacji prawa uzyskają pełną kontrolę nad swoimi operacjami w Państwie Środka. Wcześniej chińskie oddziały zagranicznych pożyczkodawców mogły działać na rynku tylko wspólnie z lokalnymi partnerami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane