Citi może przenieść handel derywatami do Frankfurtu

opublikowano: 01-12-2016, 11:46

Citigroup rozważa przeniesienie z Londynu do Frankfurtu części handlu derywatami bazującymi na akcjach i stopach procentowych, twierdzą źródła Bloomberga.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Powodem ewentualnych przenosin jest Brexit. Źródła Bloomberga twierdzą, że Citi rozmawia już z regulatorem niemieckiego rynku o uzyskaniu niezbędnych zezwoleń.  Plany amerykańskiego banku mogą zmienić się w zależności od tego, jak potoczą się negocjacje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, twierdzą informatorzy agencji.

Bloomberg zwraca uwagę, że działania Citigroup pokazują zmianę w postępowaniu banków, które wcześniej ostrzegały o możliwości opuszczenia Londynu, a obecnie zaczynają wybierać już konkretne miejsca przeprowadzki. Jego źródła twierdzą, że Citigroup chce mieć działające miejsca handlu w Europie jeszcze zanim zakończy się okres negocjacji warunków Brexitu, który według szacunków ma trwać dwa lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Citi może przenieść handel derywatami do Frankfurtu