Citi obniżył prognozę produkcji iPhone'ów

opublikowano: 28-12-2018, 18:16

Citi Research, oddział analityczny Citi Group obniżył dotychczasowe prognozy na temat produkcji iPhone'ów koncernu Apple na pierwszy kwartał 2019 r. i niemal o połowę zmniejszył oczekiwania związane z najbardziej kosztowym modelem iPhone'a XS Max, donosi Reuters.

Cięcia w naszych prognozach wynikają z naszego przekonania, że iPhone z 2018 wkracza w fazę zerowania, zmniejszania zapasów, co nie wróży dobrze dla łańcucha dostaw - napisał analityk William Yang w notatce skierowanej do klientów.

Citi spodziewa się, że firma wyprodukuje 45 mln iPhone'ów w pierwszych trzech miesiącach 2019 r. mniej niż prognozowane wcześniej z 50 milionów. Redukcja była spowodowana głównie słabymi perspektywami dla iPhone'a XS Max. Broker obniżył o 48 proc . swoją prognozę dla iPhone’a XS Max, który wszedł na rynek z ceną od 1 099 USD..

Według informacji opublikowanych przez Wall Street Journal w listopadzie, koncern Apple obniżył zamówienia na produkcję odnośnie wszystkich trzech modeli iPhone’ów wprowadzonych na rynek we wrześniu 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane