Citi podwyższyło rekomendację dla spółek z USA, obniżyło dla europejskich

Bloomberg, MD
opublikowano: 26-05-2023, 11:59
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Stratedzy Citigroup podwyższyli do „neutralnie” rekomendację dla amerykańskich spółek i do „przeważaj” dla spółek technologicznych w związku ze spodziewanym impulsem wzrostowym technologii sztucznej inteligencji (AI) oraz większą odpornością gospodarki USA w porównaniu z gospodarkami Europy i Chin, informuje Bloomberg.

Stratedzy Citi z zespołu globalnej alokacji aktywów wskazują, że amerykański rynek akcji jest napędzany stawianiem przez inwestorów na AI oraz dużą reprezentacją technologicznych blue chipów o największej kapitalizacji. Twierdzą, że dzięki temu będzie osiągał lepsze wyniki niż inne rynki akcji kiedy Fed zakończy cykl zacieśniania.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

– Choć jest jasne, że zmiany kursów spółek związanych z AI są ekstremalne, szczególnie kiedy możliwość jej monetyzowania wciąż jest kwestią przyszłości, a próg wejścia nie jest zbyt wysoki, uważamy, że jest zbyt wcześnie, aby zmiany kursów słabły zanim sztuczna inteligencja rozwinęła się na tyle, by móc zawieść oczekiwania – głosi raport Citigroup.

Stratedzy banku obniżyli rekomendację europejskich spółek do „niedoważaj”, a chińskich do „neutralnie”. Argumentują, że niższe tempo wzrostu gospodarki Chin będzie negatywnie wpływać na cykl biznesowy w Europie. Utrzymali jednocześnie rekomendację „przeważaj” dla brytyjskich spółek wskazując na ich „defensywną” charakterystykę i niskie wyceny.

Bloomberg przypomina, że na początku grudnia ubiegłego roku stratedzy Citi obniżyli rekomendację amerykańskich spółek do „niedoważaj”, a podwyższyli do „neutralnie” europejskich. W piątkowym raporcie wskazali jako przyczynę ówczesnej oceny amerykańskich spółek obawę recesji w USA w niedługim czasie. Obecnie spodziewają się, że zacznie się w czwartym kwartale, przy rosnącej szansie, że nawet później.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane