Citi tnie prognozę wzrostu zysku spółek z Wall Street

opublikowano: 06-08-2019, 20:33

Bank Citigroup ostrzega, że rosnące napięcie w wojnie handlowej Stanów Zjednoczonych z Chinami w długiej perspektywie „odparuje” wszystkie potencjalne korzyści w przypadku amerykańskich spółek.

Tobias Levkovich, główny strateg firmy w Stanach Zjednoczonych, obniżył swoją prognozę zysków dla spółek S&P 500 w tym roku o 3,80 USD do 166,20 USD na akcję. Od dawna utrzymuje, że analitycy są zbyt optymistyczni, jeśli chodzi o zdolności firm do utrzymania wysokich marż. Levkovich zredukował też swoje oczekiwania wobec 2020 r. o 4,25 USD. Tym samym spodziewa się „jedynie” 4,8 proc. wzrostu, o połowę mniejszego niż średnia dla Wall Street.

Według Levkovicha szybka eskalacja wojny handlowej prezydenta Donalda Trumpa z Chinami sugeruje, że bitwa potrwa do wyborów prezydenckich w USA w przyszłym roku. Dodał, że przedłużająca się niepewność zasłoni obraz zysku, który już się pogarsza w wyniku globalnego spowolnienia.

Levkovich podtrzymał natomiast prognozę dla indeksu S&P500, który ma zakończyć bieżący rok na poziomie 2850 pkt.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy