Citigroup: 10 proc. korekta amerykańskiego rynku akcji jest prawdopodobna

opublikowano: 17-02-2021, 08:20

S&P500 ma obecnie wyższą wartość od prognozowanej na koniec roku przez Citigroup.

- Nasza obecna ostrożność odzwierciedla kilka czynników, w tym dużą zmienność nastrojów, wysokie wyceny i zmniejszającą się dynamikę rewizji wyników - napisał Tobias Levkovich, główny strateg amerykańskiego rynku akcji w Citigroup. – Zajęcie neutralnej pozycji jest realistyczne – dodał.

Citigroup prognozuje, że S&P500; wyniesie na koniec roku ok. 3800 pkt. Stratedzy banku oczekują, że indeks będzie zmieniał się w przedziale 3600-4000 pkt. We wtorek S&P500; miał na zamknięciu wartość 3933 pkt.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Levkovich uważa, że porównując z sytuacją z początku XXI wieku, nie ma bańki spekulacyjnej na amerykańskim rynku akcji. Zwraca uwagę, że obecnie gospodarka wychodzi, a nie wchodzi w recesję, jak to było ponad dwie dekady temu. Strateg Citigroup uważa, że w związku z tym duża wyprzedaż na amerykańskich rynkach akcji jest mało prawdopodobna.

- Choć możliwe jest cofnięcie o 10-20 proc., nie spodziewamy się przeceny o 50 proc. lub więcej – napisał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane