Citigroup: Bessa na spółkach nie zaszkodzi hossie na rynku (WYKRES DNIA)

Spadająca szerokość rosnącego rynku na giełdzie nowojorskiej nie jest sygnałem ostrzegawczym, ocenia Tobias Levkovich z banku Citigroup.

Zobacz więcej

Odsetek spółek, których notowania znajdują się na lub poniżej 200-dniowej średniej kroczącej (linia czerwona), na tle wykresu indeksu S&P500 (linia czarna) Bloomberg

Aż 60 proc. kursów notowanych na giełdzie nowojorskiej spółek znajduje się na lub poniżej 200-dniowej średniej kroczącej. To oznacza, że na ich rynkach nie można powiedzieć o hossie. Fakt, że w rynku byka uczestniczy coraz mniej emitentów, nie przesądza jednak, że ceny akcji zaczną wkrótce mocniej spadać, ocenia Tobias Levkovich, główny strateg amerykańskiego rynku akcji w Citigroup. Specjalista wskazuje przykład trzech korekt w trwającej od 2009 r. hossie, w czasie których udział spółek kwotowanych poniżej lub na 200-sesyjnej średniej wzrósł powyżej 60 proc. Za każdym razem indeksy wracały do hossy.

- Może być dużo atrakcyjnych spółek, które obecnie znajdują się w głębszej korekcie – napisał Tobias Levkovich w raporcie.

Od początku roku indeks S&P500 wzrósł o zaledwie 1,2 proc., a co czwarty emitent stracił w ciągu trzech miesięcy więcej niż 10 proc.


Odsetek spółek, których notowania znajdują się na lub poniżej 200-dniowej średniej kroczącej (linia czerwona), na tle wykresu indeksu S&P500 (linia czarna). Źródło: Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Citigroup: Bessa na spółkach nie zaszkodzi hossie na rynku (WYKRES DNIA)