Citigroup nie przeprowadzi IPO spółki córki prezesa

Marek Druś
opublikowano: 29-11-2002, 20:32

Citigroup nie przeprowadzi oferty publicznej akcji National Financial Partners. Powodem jest to, że kieruje nią córka prezesa banku, Sanforda ‘Sandy’ Weilla.

Jak poinformowało biuro prasowe Citigroup, Weill ustalił z córką, Jessicą Bibliowicz, że kierowany przez niego bank nie będzie uczestniczył w planowanej na przyszły rok ofercie publicznej akcji NFP. Powodem są obawy, że może to wywołać kolejne kontrowersje wokół działań Citigroup. Zamiast tego ostatniego ofertę przeprowadzi Goldman Sachs.

Citigroup trafił na pierwsze strony gazet w związku z ujawnieniem wzbudzających wątpliwości operacji podejmowanych przez Jacka Grubmanna, analityka Salomon Smith Barney, który jest częścią imperium Citi. Sprawa nabrała rumieńców, kiedy pojawiły się podejrzenia, że Weill wywierał wpływ na Grubmanna, kiedy ten opracowywał rekomendacje. Sprawę bada obecnie prokuratura nowojorska i Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Citigroup nie przeprowadzi IPO spółki córki prezesa