Citigroup radzi stawiać na spadek cen akcji i wzrost cen ropy

opublikowano: 20-09-2019, 10:53

Citigroup uważa, że inwestorzy powinni zająć na rynku opcji pozycję zakładającą wzrost cen ropy i spadek cen akcji.

Ponadprzeciętna zmienność na rynku ropy po niedawnym ataku na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej zwiększa atrakcyjność sprzedaży opcji put na ropę, jeśli jest się przekonanym co do dalszego wzrostu jej ceny, wskazują stratedzy Citigroup. Pozyskane pieniądze można zainwestować w kupno zabezpieczenia przed przeceną na rynku akcji, gdzie zmienność jest niższa od średniej, a wciąż jest ryzyko spadku, dodają.

- Wzrost napięcia geopolitycznego może być jednocześnie negatywny dla cen akcji przez kanał wzrostu i pozytywny dla cen ropy przez szok podażowy – głosi raport Citigroup. – Kupujcie opcje sprzedaży S&P500 finansowane przez opcje sprzedaży ropy -  dodaje.

Wśród czynników generujących ryzyko przeceny na rynkach akcji stratedzy Citigroup wymieniają przedłużającą się wojnę handlową USA i Chin, nadmiernie optymistyczne oczekiwania dotyczące wyników spółek, a także rosnące prawdopodobieństwo recesji w 2020 roku. W ich ocenie zakłócenia dostaw ropy z Arabii Saudyjskiej nadal będą powodowały wzrost cen surowca.
 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA