Citigroup rozbudowuje europejską reprezentację

opublikowano: 09-07-2018, 13:40

Citigroup intensyfikuje swoją działalność we Francji przed brexitem, donosi Reuters.

Amerykański bank wyznaczył Pierre Drevillona na nowego szefa fuzji i przejęć (M&A) we Francji. Z kolei szef Citi na Europę Kontynentalną Luigi de Vecchi przeprowadzi się z Mediolanu do Paryża, aby nadzorować ekspansję banku w stolicy Francji.

Zobacz więcej

Citi

Bloomberg

Drevillon był wcześniej szefem operacji M&A we Francji i Beneluksie w szwajcarskim banku UBS. Citi „podkupił” też Gregoire'a Haemmerle'a od szwajcarskiego rywala robiąc z niego szefa bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej we Francji. 

Działania Citi podyktowane są chęcią zdążenia przed wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Pozycjonujemy niektóre z naszych najlepszych zasobów na tym, co będzie jeszcze bardziej strategicznym rynkiem dla Citi w Europie, a naszym zamiarem jest dalsze inwestowanie w paryskim centrum" – napisał bank w oświadczeniu.

Citigroup, która zatrudnia około 160 osób w Paryżu, planuje stworzyć 150 kolejnych miejsc pracy w dziale sprzedaży i handlu we Frankfurcie, i nawet 100 innych, w Mediolanie, Madrycie, Paryżu, Dublinie, Luksemburgu i Amsterdamie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu