Czytasz dzięki

Citigroup: rynek akcji nie odzwierciedla rzeczywistości

opublikowano: 01-06-2020, 13:28

- Zdecydowanie uważamy, że rynki mocno oddaliły się od rzeczywistości – powiedział Manolo Falco, współzarządzający bankowością inwestycyjną w Citigroup.

- Mówimy każdemu klientowi, aby korzystał z sytuacji na rynku jeśli może, bo naszym zdaniem wyceny nie mogą być już lepsze – stwierdził Falco w rozmowie z Financial Times.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Ujawnił, że doradza wszystkim klientom korporacyjnym Citigroup gromadzić tyle gotówki ile to możliwe zanim rzeczywistość wynikająca z pandemii dotrze do inwestorów.

- W miarę jak będzie biegł drugi kwartał, zaczniemy odczuwać ból i wszystkie związane z tym efekty uboczne – powiedział Falco. – Uważamy, że będzie dużo ciężej niż się wydaje – dodał.

Maj był udany na rynkach akcji, bo inwestorzy czerpali optymizm z rozpoczęcia procesu otwierania gospodarki, a także wsparcia udzielanego jej przez państwo i bank centralny.

- Rynki uwzględniają w cenach odbicie gospodarki w kształcie litery „V”, powrót wszystkich do pracy i że ogólnie będzie dobrze – powiedział Falco. – Szczerze mówiąc, nie spodziewam się, aby poszło to tak łatwo – dodał.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane