Citigroup: szykujcie się na „doktora Miedź na sterydach”

opublikowano: 18-07-2018, 15:13

Spadek notowań miedzi spowodowany konfliktem handlowym USA z głównymi partnerami daje okazję długoterminowej inwestycji w metal, twierdzi Citigroup, który nie obawia się o globalny wzrost gospodarczy.

- Szykujcie się na dekadę doktora Miedź na sterydach – napisali analitycy amerykańskiego banku.

Prognozują, że w 2022 roku średnia cena tony miedzi będzie wynosiła 8 tys. USD, a do 2028 roku przekroczy 9 tys. USD. Obecnie cena tony miedzi z kontraktów trzymiesięcznych notowanych na giełdzie w Londynie wynosi ok. 6175 USD.

Przez ostatnie sześć tygodni metal taniał z powodu obaw, że konflikt handlowy rozpętany przez Donalda Trumpa odbije się negatywnie na globalnym wzroście. Citigroup spodziewa się jednak wzrostu ceny miedzi choćby z powodu rosnących trudności z pozyskiwaniem rudy metalu.

- Patrzymy poza potencjalną wojnę handlową na długoterminowe fundamenty rynku miedzi i widzimy, że obecna ciena miedzi ok. 6200 USD za tonę nie jest nawet zbliżona do tej, która powodowałaby oczyszczenie rynku – głosi raport. - Miedź będzie notowana lepiej od większości surowców, którymi się zajmujemy, w nadchodzącej dekadzie z powodu braku możliwości zwiększenia wydobycia – dodaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Citigroup: szykujcie się na „doktora Miedź na sterydach”