City Mall przyjedzie do Polski Wschodniej

  • Emil Górecki
opublikowano: 21-11-2014, 00:00

Belgijski inwestor na pierwsze projekty handlowe w naszym kraju wybrał Rzeszów i Chełm, w których inni nie dają sobie rady.

Budowę dwóch centrów handlowych w Polsce Wschodniej zapowiada belgijski deweloper City Mall. Na inwestycje w Chełmie i Rzeszowie, a do tego na centrum outletowe Motta S.Anastasia w Katanii na Sycylii, zamierza wydać 150 mln EUR.

— Inwestycje w Polsce powstaną we współpracy z polskim partnerem — mówi Franćoise Zonemberg, rzeczniczka City Mall. Belgowie w Chełmie zamierzają zbudować park handlowyo powierzchni 32 tys. mkw., który będzie się składał z supermarketu, galerii i wolno stojących sklepów. Rzeszowska inwestycja będzie nieco mniejsza — 30 tys. mkw. Inwestycja we Włoszech powstanie w joint venture z grupą Franza. Wszystkie trzy projekty mają powstać w kilka lat.

— W tych lokalizacjach czas potrzebny na otrzymanie pozwoleńjest znacznie krótszy niż u nas, już jesteśmy blisko nich — mówi flamandzkiemu dziennikowi „De Tijd” Patric Huon, prezes City Mall.

— Zaskakujące, że chodzi właśnie o te miasta. Radzilibyśmy przeanalizować te miejsca — mówi Joanna Mroczek z CBRE.

Dlaczego? Bo współczynnik powierzchni handlowej na 1000 mieszkańców w Rzeszowie jest jednym z najwyższych w dużych miastach, przy jednocześnie niskiej zamożności klientów na Podkarpaciu. W Chełmie od kilku lat lokalny inwestor planuje budowę Galerii Chełmskiej, ma jednak problemy z pozyskaniem finansowania. W Rzeszowie natomiast centrum handlowe Bella Dolina planował francuski deweloperMayland. Ostatecznie jednak z niej zrezygnował i próbuje sprzedać działkę. Trzy lata temu City Mall wybudował we flandryjskim Courtrai galerię Ken Kortrijk. Ma też park handlowy w Mons ze sklepem IKEA oraz trzy inne projekty w przygotowaniu. Polska i Sycylia będą jej pierwszymi inwestycjami zagranicznymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane