Czytasz dzięki

Ciurysek-Gedir i Kopyrski odchodzą z zarządu Banku Pekao

opublikowano: 20-11-2018, 07:32

Roksana Ciurysek-Gedir i Andrzej Kopyrski złożyli rezygnacje z funkcji wiceprezesów Banku Pekao.

Dwoje znanych menedżerów: Roksana Ciurysek-Gedir i Andrzej Kopyrski złożyli rezygnacje z funkcji wiceprezesów Banku Pekao. Rezygnacje będą skuteczne na dzień 30 listopada.

Roksana Ciurysek-Gedir była wiceprezes Pekao nadzorującą Pion Bankowości Prywatnej.
Zobacz więcej

Roksana Ciurysek-Gedir była wiceprezes Pekao nadzorującą Pion Bankowości Prywatnej. Fot. Marek Wiśniewski

Roksana Ciurysek-Gedir pracowała w banku zaledwie od stycznia tego roku. Nadzorowała pion bankowości prywatnej.

Kopyrski związany jest z bankiem od 10 lat. Odpowiadał za pion bankowości korporacyjnej, rynków i bankowości inwestycyjnej.

Oboje nie podali przyczyn w raporcie giełdowym, ale można się ich domyślać z komunikatu prasowego:

"W dniu wczorajszym w Banku Pekao zakończyły się prace nad wdrożeniem w życie uchwały Walnego Zgromadzenia Banku z czerwca o dostosowaniu wynagrodzenia członków zarządu do wymogów ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, zwanej potocznie ustawą kominową" - czytamy w komunikacie prasowym Banku Pekao.

Pekao był jedyną istotną spółką państwową, w którym wynagrodzenia nie zostały dotąd obniżone do poziomu wynikającego z kominówki. Menedżerowie nie zgodzili się najwyraźniej na obniżkę. W tym kontekście warto zauważyć, że menedżerka nie rozstaje się z bankiem, a jedynie z zarządem.

"Roksana Ciurysek-Gedir planuje współpracę z bankiem w zakresie relacji międzynarodowych, kontynuując to, czym zajmowała się na stanowisku członka zarządu" - czytamy w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy