CLiF nie wyklucza nowej emisji akcji

Markiewicz Tadeusz, Sosnowska Lidia, Reuters
20-12-2000, 00:00

CLiF nie wyklucza nowej emisji akcji

Dariusz Baran, prezes Centrum Leasingu i Finansów, nie wyklucza, że w 2001 r. spółka podwyższy kapitały.

— Nie wiem, czy dojdzie do emisji jeszcze w przyszłym roku, ale żeby spółka mogła dalej się rozwijać, potrzebne jest jej dokapitalizowanie. Żadna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła — mówi szef giełdowej spółki.

Dodaje, że w wyniku emisji spółka mogłaby pozyskać strategicznego partnera.

— Mógłby to być bank, który zapewniłby finansowanie operacji leasingowych, fundusz inwestycyjny lub emerytalny — twierdzi prezes.

Pozyskanie partnera rozwiązałoby problemy kapitałowe firmy. Po aferze BG Leasing banki zaczęły limitować środki na działalność leasingową.

— Jeżeli w ciągu najbliższych miesięcy nie zmieni się polityka i strategia banków wobec leasingu, to środki, które zostały ulokowane w firmach leasingowych w postaci kredytów, mogą być obarczone jeszcze większym ryzykiem. W efekcie banki będą musiały tworzyć rezerwy — twierdzi Dariusz Baran.

CLiF zakończy 2000 rok leasingując aktywa za około 200 mln zł.

— W porównaniu z 1999 r. dynamika wzrostu będzie minimalna. Musieliśmy ograniczyć skalę rozwoju nie dlatego, że nie mogliśmy zawrzeć więcej transakcji, ale z powodu niskiego finansowania — podsumowuje Dariusz Baran. Reuters, DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Markiewicz Tadeusz, Sosnowska Lidia, Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CLiF nie wyklucza nowej emisji akcji