Clinton o inicjatywie ws. gazu łupkowego

PAP
03-07-2010, 13:32

Szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton powiedziała w sobotę w Krakowie, że przystąpienie Polski do globalnej inicjatywy ws. wydobycia gazu łupkowego to znak wiodącej roli naszego kraju w  światowym sektorze energetycznym.

"Jeśli chodzi o poziom polityczny i narodowy to jest to bardzo mocny znak wiodącej roli Polski w tym sektorze, bo sektor energetyczny to jeden z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa narodowego i globalnego w dzisiejszym świecie" - powiedziała Clinton.

Jak tłumaczyła, globalna inicjatywa na rzecz wydobycia gazu łupkowego będzie zrzeszać kraje, które mają zarówno potencjał wydobycia gazu łupkowego, jak i wolę rozwoju ekspertyzy w tym zakresie, aby - jak podkreśliła - stworzyć odpowiednie warunki gwarantujące wykorzystywanie gazu łupkowego w sposób bezpieczny dla środowiska.

"Uważamy, że w szczególności Polska ma bardzo duże i bardzo dobre możliwości uczestniczenia w różnych inicjatywach energetycznych, w tym tej inicjatywie dotyczącej gazu łupkowego. Cieszę się, że minister Sikorski przyjął nasze zaproszenie do tej inicjatywy" - powiedziała szefowa amerykańskiej dyplomacji.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Clinton o inicjatywie ws. gazu łupkowego