Cloud Technologies szuka innowacji wśród młodych

  • Marta Bellon
21-10-2015, 22:00

Polska firma chce wesprzeć obiecujące projekty studentów. Stworzy dla nich przyczółek w nowej siedzibie.

Cloud Technologies chce zaoferować studentom z całej Polski możliwość rozwijania pomysłu na biznes pod okiem specjalistów i mentorów. Liczy, że trafi na diamenty, które po oszlifowaniu odniosą globalny sukces na miarę najgłośniejszych start- -upów. Warszawska spółka specjalizuje się w monetyzacji danych i marketingu z wykorzystaniem big data. Jako jedna z dziesięciu polskich firm została zaproszona do udziału w programie Tech Match Poland, organizowanego w Dolinie Krzemowej. Dla studentów, w nowej siedzibie na warszawskim Powiślu, przygotowuje przestrzeń coworkingową i program wsparcia, którego efektem mają być wspólne projekty. Czeka na zgłoszenia przedsięwzięć z globalnym potencjałem. Przyjmuje je za pośrednictwem strony: www.labs. cloudtechnologies.pl. Należy przesłać krótki biznesplan i przekonać spółkę, że jego realizacja będzie opłacalna.

— Chcemy dać szansę wszystkim kreatywnym osobom, które mają potencjał i pomysł na produkt, ale brakujeim zaplecza i doświadczenia, by go stworzyć i skomercjalizować. To mocno różni nas od funduszu inwestycyjnego. Jesteśmy w stanie nie tylko sfinansować stworzenie produktu, ale zapewniamy też wszystko, co potrzeba do pracy: w pełni wyposażoną przestrzeń coworkingową, a także mentoring ekspertów — wyjaśnia Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies.

Jest przekonany, że mamy w Polsce wielu zdolnych młodych ludzi, programistów z genialnymi pomysłami, ale często nie ma ich kto poprowadzić za rękę i podsunąć właściwe rozwiązania. Do Cloud Technologies Labs mogą zgłaszać się pojedyncze osoby i małe zespoły. Nie tylko z pomysłami z dziedziny IT czy technologii, ale również na przykład lifestyle- ’owymi. W pierwszym etapie wybranych zostanie dziesięć projektów. Ich autorzy będą mieć trzy miesiące na przygotowanie produktu w wersji beta.

— I przekonanie nas, że to właśnie ich projekty powinniśmy dalej rozwijać w ramach naszych struktur — mówi Piotr Prajsnar.

Rekrutacja do programu jest ciągła, do tej pory wpłynęło już kilkanaście zgłoszeń, m.in. studentów Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Spółka wierzy, że polskie start-upy są w stanie odnieść międzynarodowy sukces. By stało się to możliwe, niezbędne są zaplecze technologiczne i sprzyjające warunki do komercjalizacji projektów. Wychodząc z taką inicjatywą, spółka chce zwiększyć szanse sukcesu polskich pomysłów.

Cloud Technologies zapewnia, że jeśli pomysłodawcy przejdą próbę ognia i udowodnią, że warto w nie inwestować, przedstawiając próbną wersję produktów, firma jest gotowa wesprzeć je kapitałem i zaproponuje zespołowi dalsze indywidualne prowadzenie projektu.

— Cloud Technologies Labs nie jest jednorazowym przedsięwzięciem. To długofalowy projekt, który zamierzamy rozwijać w kolejnych latach. Chcemy wdrażać w Polsce najlepsze praktyki stosowane powszechnie w Dolinie Krzemowej — deklaruje Piotr Prajsnar. © Ⓟ

10 Tyle przedsięwzięć chce wesprzeć polska spółka w pierwszym etapie pilotażowego projektu Cloud Technologies Labs.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Cloud Technologies szuka innowacji wśród młodych