CMS kupił 15 mln akcji Centrozapu

MD
opublikowano: 03-08-2009, 11:08

Spółka członków zarządu Centrozapu poinformowała o zakupie 15 mln jego akcji, stanowiących 8,6 proc. kapitału.

Transakcję pozagiełdową przeprowadzono 31 lipca po cenie 0,96 za akcję. W jej wyniku CMS zwiększył swoje zaangażowanie w Centrozapie do 13,85 proc. głosów na walnym. Przed transakcją dysponował akcjami dającymi 5,26 proc. głosów.

- CMS SA oświadcza, że nie wyklucza dalszego zaangażowania się w Centrozap SA a tym samym zwiększania stanu posiadania w akcjonariacie w okresie najbliższych 12 miesięcy – głosi komunikat.

Prezes Centrozapu, Ireneusz Król, posiada 33,4 proc.  kapitału i głosów w CMS. Wiceprezesi Mariusz Jabłoński i Adam Wysocki posiadają po 33,3 proc. kapitału i głosów.

Centrozap informuje, że zakup pakietu akcji przez CMS „ma na celu długoterminowe umacnianie pozycji w akcjonariacie Spółki w aspekcie jej dalszego rozwoju i realizacji Projektu inwestycyjnego na rynku drewna w Republice Komi a także współpracy z Inwestorem w postaci funduszu GEM”.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane