CNN: Busha chciano otruć na szczycie G8

DI, PAP
opublikowano: 29-04-2010, 12:18

Była Pierwsza Dama USA nie wyklucza, że ją samą i jej męża George'a W. Busha chciano w 2007 roku... otruć podczas szczytu G8 w niemieckim Heiligendamm - informuje w czwartek CNN, powołując się na  pamiętniki Laury Bush, które wkrótce trafią na rynek.

W Heiligendamm prezydent USA, jego małżonka i część towarzyszących im osób nagle poczuli się źle, do tego stopnia, że musieli pozostać w łóżkach - ujawnia Laura Bush w pamiętnikach pt. "Spoken From the Heart". Lekarze i Secret Service sprawdzali, czy nie była to próba otrucia. O wynikach śledztwa nic nie wiadomo.

"George był tak chory, że na spotkaniu z Sarkozym (prezydentem Francji) nie był w stanie wstać, żeby się przywitać" - cytuje CNN pamiętniki byłej Pierwszej Damy. Inne spotkania prezydent w ogóle odwołał.

CNN przypomina, że podczas szczytu G8 w Heiligendamm Bush faktycznie odwołał kilka spotkań. Biały Dom informował wtedy lakonicznie, że prezydent prawdopodobnie złapał jakiegoś wirusa. Laura Bush pisze w swych pamiętnikach, że nigdy nie wyszło na jaw, czy chorowali wtedy także członkowie innych delegacji, "czy też nasza, w jakiś tajemniczy sposób, była jedyna".

Pamiętniki "Spoken From the Heart" trafią na rynek w maju. Na listopad zaś przewidziane jest wydanie pamiętników George'a W. Busha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane