Co dalej z plastikiem?

opublikowano: 24-09-2019, 13:53

Trzeciego dnia tegorocznej edycji Europejskiego Forum Nowych Idei odbędzie się debata poświęcona problemowi wykorzystania plastiku w procesie produkcyjnym oraz jego wpływowi na środowisko i zdrowie człowieka

Od pewnego czasu temat obecności plastiku w naszym życiu budzi wiele emocji już nie tylko w środowisku ekologów. Zagrożenie dostrzega także coraz lepiej wyedukowany europejski konsument, angażując się w różnego rodzaju akcje, których celem jest zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń. Jak w tym obszarze na tle Europy wypada Polska? Jaka odpowiedzialność spoczywa na instytucjach państwowych oraz rodzimych i działających na naszym rynku zagranicznych producentach? Czy i gdzie za granicą warto szukać sprawdzonych rozwiązań? Czy zachodzące w polskim prawie zmiany będą miały istotny wpływ na zmianę zachowań i zwiększenie świadomości ekologicznej konsumenta?

Na te, oraz wiele innych pytań będą próbowali odpowiedzieć przedstawiciele przemysłu opakowań, meblarskiego, chemicznego oraz kosmetycznego. Stronę państwową reprezentować będzie zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Odpadami Ministerstwa Środowiska Bogusława Brzdąkiewicz.

Dyskusja odbędzie się 27 września o godzinie 9:00 w Sali Gospodarka | Baltic Panorama. Moderatorem będzie Julia Patorska, liderka zespołu ds. analiz ekonomicznych w Deloitte Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu