Co najmniej doba na rozpatrzenie nowej propozycji budżetu UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-12-2005, 13:10

Szef brytyjskiej dyplomacji Jack Straw zapewnił w poniedziałek zebranych w Brukseli ministrów spraw zagranicznych UE, że państwa członkowskie będą miały co najmniej dobę na rozważenie nowej propozycji unijnego budżetu na lata 2007-13 - poinformował PAP dyrektor Departamentu UE w MSZ Paweł Świeboda, który towarzyszy ministrowi Stefanowi Mellerowi w czasie tego spotkania.

Szef brytyjskiej dyplomacji Jack Straw zapewnił w poniedziałek zebranych w Brukseli ministrów spraw zagranicznych UE, że państwa członkowskie będą miały co najmniej dobę na rozważenie nowej propozycji unijnego budżetu na lata 2007-13 - poinformował PAP dyrektor Departamentu UE w MSZ Paweł Świeboda, który towarzyszy ministrowi Stefanowi Mellerowi w czasie tego spotkania.

"Oznacza to - powiedział w rozmowie telefonicznej Świeboda - że kolejną propozycję Brytyjczycy przedstawią w środę przed godz. 18.00". Obrady szczytu UE poświęconego budżetowi na lata 2007-13 mają rozpocząć się w czwartek po południu. 

Według Świebody, Straw poinformował też zebranych, że Londyn prowadzi obecnie intensywne negocjacje dwustronne w sprawie budżetu na szczeblu szefów państw i rządów.

Dyrektor Departamentu UE w MSZ przypuszcza, że nowa propozycja zostanie rozesłana zainteresowanym pocztą internetową, choć nie wyklucza, że Straw - tak jak poprzednio - przedstawi ją na konferencji prasowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane