Co najmniej jedna wygrana w  rekordowej kumulacji Mega Millions w USA

opublikowano: 24-10-2018, 07:15

Przynajmniej jeden kupon pasował do wszystkich sześciu liczb wylosowanych podczas wtorkowej gry Mega Millions w Stanach Zjednoczonych, które przyniosło rekordową pulę 1,6 mld USD.

Zwycięskie liczby to 5, 28, 62, 65, 70 oraz Mega Ball 5.

Zobacz więcej

fot. REUTERS/Mike Segar/Forum

Jak podaje strona internetowa operatora Mega Millions odnotowano jeden kupon z Południowej Karoliny, na którym trafiono wszystkie sześć liczb. Swoje wygrane zgłaszają jednak też inne punkty z 43 stanów i dwóch terytoriów zależnych, które sprzedały miliony kuponów przed wtorkowym losowaniem.

Stawka w loterii rosła od lipca, kiedy to wygrana w kwocie 543 mln USD trafiła do grupy osób które wspólnie obstawiły liczby w jednym z kalifornijskich biur. Wtorkowa stawka plasuje się jako największy jackpot Mega Millions, znacznie przewyższający pulę wartą 656 mln USDS wygraną 30 marca 2012 r. która została podzielona na trzy zwycięskie kupony.

1,6 mld USD to szacowana kwota dla tych, którzy korzystają z opcji płatności wygranej rozłożonej na 30 rat; z kolei opcja gotówkowa oznacza jednorazową wypłatę w wysokości 913 mln USD. Obie z tych kwot zostaną podzielone ​​jeśli istnieje więcej niż jeden zwycięski kupon.

 

Największą wygraną loterii w USA, jaka kiedykolwiek padła to 1,586 mld USD w grze Powerball z 13 stycznia 2016 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy