Co powie Marek Belka

  • Szymon Zajkowski
opublikowano: 03-07-2013, 00:00

Mimo zbliżających się ważnych wydarzeń, w tym przede wszystkim posiedzenia Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego oraz raportu z amerykańskiego rynku pracy, na głównej parze walutowej wcale nie widać atmosfery wyczekiwania i stabilizacji notowań. Dolar amerykański umocnił się wobec wspólnej waluty o niespełna 1 cent. Kurs EUR/USD po raz trzeci w ostatnich kilku dniach naruszył poziom 1,30. W tym tygodniu wspomniane wydarzenia w strefie euro oraz USA powinny wyznaczyć nastawienie inwestorów oraz kierunek notowań na kolejne tygodnie.

Notowania par złotowych pozostają od ponad tygodnia w trendzie bocznym. Kurs EUR/PLN stabilizuje się w przedziale 4,3150-4,3390, a USD/ PLN między 3,30 a 3,3370. Dziś oczy inwestorów zwrócone będą na Radę Polityki Pieniężnej, która ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych. Podobnie jak zdecydowana większość uczestników rynku, uważamy, że koszt pieniądza ponownie zostanie obniżony o 25 pkt bazowych. Tym samym stopa referencyjna zostanie sprowadzona do rekordowo niskiego poziomu 2,5 proc. Uważamy, że taka decyzja jest już w pełni zdyskontowana, dlatego też nie powinna wywołać silnej reakcji w notowaniach złotego. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, zmienność może znacznie wzrosnąć podczas konferencji prasowej z udziałem prezesa NBP Marka Belki. Ponowny brak sygnalizacji końca cyklu powinien wpłynąć na osłabienie złotego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Szymon Zajkowski DM TMS Brokers

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy