Co setny Polak stale korzysta z VoIP

ZŁO
opublikowano: 24-01-2007, 00:00

Zaledwie 1 proc. Polaków regularnie korzysta z telefonii VoIP, a aż 88 proc. nie wie, co to jest.

Zaledwie 1 proc. Polaków regularnie korzysta z telefonii VoIP, a aż 88 proc. nie wie, co to jest.

OBOP objął swoim badaniem reprezentatywną grupę 1003 osób powyżej piętnastego roku życia. Internautów pytano, czy wiedzą, co to jest telefonia VoIP (Voice over Internet Protocol — technologia umożliwiająca transmisję głosu przez internet) oraz w jaki sposób można z niej korzystać.

Badania pokazały, że tylko 1 proc. respondentów regularnie korzysta z telefonii internetowej, 6 proc. posiada na jej temat wiedzę. Kolejnych 5 proc. słyszało coś o telefonii VoIP, a 88 proc. nie wie, co to jest. Z badań wynika, że najwięcej użytkowników telefonii VoIP jest wśród osób młodych w wieku do 29 lat oraz nieco starszych w wieku 40-59 lat. Są to ludzie dobrze wykształceni, zajmujący kierownicze stanowiska i prowadzący prywatną przedsiębiorczość. Najmniej użytkowników VoIP jest wśród emerytów, rencistów i rolników, osób słabo wykształconych i zamieszkujących niewielkie miejscowości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZŁO

Polecane