Co zrobić z tym fantem?

MEW, AMB
opublikowano: 30-11-2005, 00:00

Łączenie aktywów telekomunikacyjnych pod egidą skarbu państwa to kontrowersyjny pomysł. Analitycy są za, biznes — przeciw.

Michał Marczak

DI BRE Banku

- Biznes w telefonii stacjonarnej będzie się kurczył, a operatorzy będą coraz bardziej pełnili rolę hurtowników. W tym kontekście połączenie Dialogu i Exatela pozwoli wygenerować efekty synergii. Na świecie panuje tendencja, by łączyć usługi telefonii stacjonarnej z komórkową. Zatem fuzja operatora stacjonarnego z komórkowym też jest uzasadniona.

Stanisław Dobrzański

prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych

- Cztery lata temu mieliśmy takie ambicje, ale rządowi wówczas zabrakło determinacji i sprawa upadła. Dziś jestem sceptyczny wobec tej koncepcji. Z naszych analiz wynika, że jest z czego budować wartość Exatela i ewentualne połączenia z innymi podmiotami nie przyniosłyby mu już dziś korzyści.

Wiesław Kaczmarek

były minister skarbu

- Dziś mówienie o tym pomyśle jest trudne. Takie rzeczy można robić, gdy otoczenie rynkowe jest w miarę ustabilizowane. Obecnie nie wiadomo, co się będzie działo po stronie operatorów i po stronie regulatora. Poza tym najpierw musi być plan główny, strategia państwa, a projekt można użyć jako narzędzie do osiągania celów, a nie cel sam w sobie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW, AMB

Polecane