Coaching Żeby ludzie nie chcieli odejść

DCZ
opublikowano: 10-07-2009, 00:00

Pewien zespół w międzynarodowej korporacji po raz kolejny w ciągu kilkunastu miesięcy dostał nowego szefa, zmienił organizację i miejsce w strukturze firmy.

Pracownicy nie rozumieli zmiany. Byli nią zaskoczeni. Poproszono coachów, by popracowali z nimi. Szefowie firmy obawiali się przede wszystkim tego, że najlepsi z zespołu mogą się czuć zdemotywowani i po prostu odejść. Firmie bardzo zależało na tym, żeby tak się nie stało.

Najważniejsze zadanie coachów polegało na odnowieniu poczucia bezpieczeństwa i umotywowania, co zakładało pewną przewidywalność i możliwość wpływu ludzi na kolejne działania. Członkowie zespołu potrzebowali odnalezienia motywacji do realizacji bieżących celów, a szczególnie zaakceptowania i zarządzania zmianą.

Coaching obejmował poznanie perspektyw różnych grup funkcjonujących wewnątrz działu. Coach spotkał się z członkami zespołu dwa razy. Między sesjami miał jednak z nimi efektywny kontakt mailowy i telefoniczny.

Pracownicy zmierzyli się również z rolą szefa i z własnymi, dotąd nieartykułowanymi, oczekiwaniami wobec tej roli. A przełożony zyskał dzięki sesjom bardzo praktyczną wiedzę, jaką miał zespół, którego stał się częścią.

Zespół wzmocnił umiejętność brania odpowiedzialności za siebie. Z biernie przyglądającej się grupy, która do tej pory tylko poddawała się zmianom, stał się zespołem, który w zmianie aktywnie uczestniczy. Jego członkowie nauczyli się i wdrożyli zdrową, efektywną komunikację z zarządem firmy.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane