Coca-cola i Pepsi mają problem w Indiach

opublikowano: 01-03-2017, 19:19
aktualizacja: 01-03-2017, 19:21

Sklepikarze w indyjskim stanie Tamilnadu zaczęli zdejmować z półek wodę i napoje Pepsi i Coca-coli po tym jak związki zawodowe wezwały do ich bojkotu i kupowania napojów krajowych firm.

Bojkot w Tamilnadu, najlepiej prosperującym stanie Indii, zamieszkałym przez blisko 70 mln ludzi, może objąć nawet ponad milion sklepów. Związki zawodowe wzięły na cel amerykańskie firmy z powodu zakazania przez władze w ubiegłym roku tradycyjnych walk z bykami podczas festiwalu Jallikattu. Miały to zrobić po działaniach amerykańskiej organizacji obrońców zwierząt PETA. Wywołało to falę niezadowolenia wśród mieszkańców stanu, którzy uznali to za mieszanie się obcokrajowców w ich sprawy. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Jest wiele przyczyn bojkotu, ale najważniejszym jest jak PETA próbowała zakończyć Jallikattu – powiedział T. Vellaiyan, szef stowarzyszenia handlowców z Tamilnadu. - Zaapelowaliśmy do handlowców aby przestali sprzedawać produkty Coca-coli i Pepsi od dzisiaj – dodał.

Żadna z amerykańskich firm nie uczestniczyła w działaniach przeciwko Jallikattu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu