Codeheroes wygrał zadanie PKO BP podczas warszawskiego hackathonu

WST
opublikowano: 25-11-2018, 18:42
aktualizacja: 25-11-2018, 18:52

Zespół Codeheroes zdobył pierwsze miejsce w zadaniu przygotowanym przez PKO Bank Polski w ramach przeprowadzonego w ten weekend (24-25 listopada) hackathonu "HackYeah". Dwa kolejne miejsce przypadły zespołom Lazy Blasters i DRAMAT Team.

Warszawski hackathon to największa - pobity został rekord liczby zgłoszonych osób - tego typu impreza na świecie. W zawodach, które odbyły się na terenie Global Expo udział wzięło około 3 tys. informatyków, co z kolei jest najlepszym wynikiem w Europie. W ciągu 24 godzin musieli oni przedstawić swoje rozwiązania dla postawionych problemów m.in. z dziedzin finansów, zdrowia i edukacji.

Warszawski hackathon "HackYeah" 2018
Wyświetl galerię [1/6]

Warszawski hackathon "HackYeah" 2018 fot. PKO BP

Partnerem głównym imprezy była platforma rozwoju innowacji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski”, która  była też opiekunem jednej z trzech głównych ścieżek – finanse i inwestycje, oraz autorem dedykowanego zadania w zakresie otwartej bankowości.

Wśród partnerów imprezy był również projekt GovTech Polska, międzyresortowy zespół, którego zadaniem jest łączenie sektora publicznego z innowatorami

Na potrzeby zadania bank udostępnił szeroką, zanonimizowaną bazę danych nt. transakcji bankowych, umożliwiającą skorzystanie z bankowego API oraz oferował pomoc ekspertów, zaangażowanych na co dzień w prace bankowej platformy rozwoju innowacji i nowych technologii „Let`s Fintech with PKO Bank Polski!”. Celem zadania było zbudowanie rozwiązania opartego na analizie i modelowaniu danych, które szerzej otworzy bank dla klientów oraz które pozwoli klientom lepiej zrozumieć ich sytuację finansową. Dane oraz API udostępnione na potrzeby zadania zostały przygotowane z myślą o developerach aplikacji oraz analitykach danych. 

W zadaniu przygotowanym przez PKO BP, dla którego pula nagród wynosiła 60 tys.  tytuł zwycięzcy przypadł drużynie Codeheroes, która przygotowała rozwiązanie „Narzędzie do pomocy w zarządzaniu finansami osobistymi wykorzystujące chatbota do komunikacji z klientem”.

W sobotę imprezę odwiedził premier Mateusz Morawiecki. 

Poniżej przedstawiamy zwycięzców zadania PKO BP.

1.      miejsce

Codeheroes

Narzędzie do pomocy w zarządzaniu finansami osobistymi wykorzystujące chatbota do komunikacji z klientem.

2.      miejsce

Lazy Blasters

Narzędzie do zarządzania płatnymi subskrypcjami oraz płatnościami realizowanymi przy użyciu kart płatniczych zapisanych na platformach sprzedażowych

3.      miejsce

DRAMATeam

Narzędzie ułatwiające zorganizowanie finansowania na zakup potrzebnych produktów i usług. Pomaga w określeniu skali potrzebnych oszczędności lub dobraniu produktów kredytowych.

Z kolei nagrodę w ścieżce Finanse i Inwestycje otrzymała drużyna Team AI Meetup. Nagrodzone rozwiązanie pomaga klientom przyspieszyć analizę podpisywanych dokumentów takich jak np. umowy produktowe w bankowości.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy