Coene: ECB nie ma jeszcze konkretów odnośnie skupu obligacji korporacyjnych

opublikowano: 22-10-2014, 11:35

Luc Coene , członek rady prezesów Europejskigo Banku Centralnego stwierdził, że instytucja nie ma żadnych konkretnych planów odnośnie zakupu obligacji korporacyjnych, informuje Bloomberg.

W wywiadzie dla dziennika L’Echo oficjel odniósł się do spekulacji, że rozważając kolejną porcję czynników stymulacyjnych, mających ożywić gospodarkę eurolandu, bank centralny może skupować dług spółek.

Coene Luc
Bloomberg

„Moglibyśmy rozszerzyć nasze interwencje na inne instrumenty takie jak obligacje korporacyjne. Nie ma jednak w tej sprawie obecnie na stole żadnych konkretnych propozycji” – wyjaśnił Coene, który stoi na czele belgijskich władz momentalnych.

We wtorek agencja Reuters informowała, że walcząc z zagrożeniem deflacyjnym w strefie euro ECB rozważa zakup papierów dłużnych przedsiębiorstw. Decyzja w tej sprawie miałaby zapaść nawet w grudniu by na początku przyszłego roku bank mógł ruszyć ze skupem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane