Coface chce być mocny w faktoringu

ET
15-05-2008, 00:00

Niewiele ponad rok temu Coface zajął się faktoringiem. Dzisiaj ma 5 proc. rynku. A apetyt ma na znacznie więcej.

Niewiele ponad rok temu Coface zajął się faktoringiem. Dzisiaj ma 5 proc. rynku. A apetyt ma na znacznie więcej.

Coface Poland Faktoring mierzy w czołówkę największych firm w branży. Bierze przykład z siostrzanej spółki w Niemczech, która w kilka lat od debiutu na rynku faktoringowym zajęła na nim pierwsze miejsce.

— Chcemy być znacznym graczem, a w factoringu pełnym i eksportowym — dominującym na rynku — mówi Jarosław Jaworski, prezes Coface Poland Faktoring.

Obecnie zajmuje piąte miejsce wśród firm skupionych w Polskim Związku Faktorów. Swoje rynkowe udziały ocenia na 5 proc. W I kwartale tego roku skupiło faktury za kwotę 548 mln zł. Wartość całego rynku (według danych na koniec 2007 r.) wynosi 30 mld zł. Coface prognozuje, że w ciągu 3-4 lat zostanie ona podwojona do 70-80 mld zł.

— Spodziewamy się wzrostu zainteresowania faktoringiem pełnym, który obecnie stanowi około 29 proc. obrotów na rynku. Tendencje potwierdzające nasze prognozy widać już było w I kwartale, ponieważ coraz więcej firm oczekiwało takiej właśnie usługi — mówi Katarzyna Kompowska, country manager Coface Poland.

Jej zdaniem, rozwijać będzie się też faktoring eksportowy, jako konsekwencja coraz większego zaangażowania polskich firm za granicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Coface chce być mocny w faktoringu