JP Morgan zatrudni 3 tys. osób

MAG
opublikowano: 26-09-2017, 09:55
aktualizacja: 26-09-2017, 09:56

Centrum korporacyjne amerykańskiego banku inwestycyjnego zostanie otwarte w połowie 2018 r.

Steve Cohen, dyrektor zarządzający i szef centrum korporacyjnego JP Morgan w Warszawie, zapowiedział otwarcie biura w połowie 2018 r. W trzy lata będzie w nim pracować ponad 3 tys. osób.

Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki i Steve Cohen

Marek Wiśniewski

- Mamy już 19 takich centrów, które działają 24 godziny na dobę przez cały rok. Centra te ograniczają ryzyka biznesowe, jak również dają dostęp do globalnych talentów – mówi Steve Cohen.

Firma uruchomiła na stronie zakładkę o biurze w Warszawie, gdzie można znaleźć oferty pracy. Od kilku dni jest pięć ofert.

- W ciągu 60 dni zamieścimy oferty pracy, a do połowy przyszłego roku będziemy zatrudniać 500 osób – mówi Jennifer Zuccarelli, dyrektor zarządzająca biura komunikacji banku.

Radości nie kryje wicepremier Mateusz Morawiecki.

- To dla nas ważny dzień, kiedy ten hub bankowy się umacnia, kiedy Polska pokazuje swój lwi pazur kompetencji w zakresie bardzo wielu funkcji typowo back-office, ale też coraz bardziej związanych z project managementem, różnych ciekawych funkcji operacyjnych, biznesowych dla dużych przedsiębiorstw – mówi Mateusz Morawiecki.

- To benchmarkowa i jedna z najważniejszych inwestycji w sektorze nowoczesnych usług biznesowych od lat. W krótkim czasie przyciągnie kolejne duże inwestycje, nie tylko z sektora finansowego – uważa Jacek Levernes, prezes ABSL, Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych.

Firma otrzyma grant, którego harmonogram jest w trakcie ustaleń.

- Grant nie był kluczowy. Przede wszystkim pokazaliśmy, że mamy odpowiednie kadry. JP Morgan będzie zatrudniać absolwentów, którzy będą tu budować ścieżki kariery, a także ściągać z zagranicy profesjonalistów, w tym Polaków. Pracownicy centrum będą mogli uczestniczyć w najbardziej zaawansowanych technologicznie procesach oceny ryzyka, korporacyjnych inwestycjach czy zarządzaniu aktywami – mówi Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu