Colin Kaepernick wystąpił o przyznanie znaku towarowego

opublikowano: 10-10-2018, 18:06

Colin Kaepernick, były quarterback NFL, który był twarzą ostatniej kampanii "Just Do It" Nike, wystąpił o przyznanie znaku towarowego czarno-białemu wizerunkowi jego twarzy i włosów.

Wniosek opublikowano na stronie Amerykańskiego Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych.  

Zobacz więcej

youtube.com

Na początku września Nike ogłosiło, że gwiazda futbolu amerykańskiego, Colin Kaepernick, będzie twarzą kampanii "Just Do It". 30-letni były quarterback San Francisco 49ers, to postać kontrowersyjna. W 2016 roku odmówił stania na baczność i klęczał podczas odgrywania hymnu USA na rozpoczęcie meczu w proteście przeciwko przemocy wobec Afroamerykanów. Po pewnym czasie tak samo zaczęli robić inni gracze zawodowej ligi futbolu amerykańskiego. Wywołało to negatywną reakcję Amerykanów o prawicowych poglądach. Prezydent USA Donald Trump nazwał klęczących na znak protestu futbolistów „sukinsynami” i wezwał właścicieli klubów do ich wyrzucenia.

We wniosku o przyznanie znaku towarowego Kaepernick wskazuje, że celem jest wykorzystanie wizerunku na ubraniach, m.in. koszulkach, spodenkach, bluzkach, butach i czapkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu