PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Colt przestaje produkować karabin AR-15

opublikowano: 20-09-2019, 07:19

Colt poinformował, że przestanie produkować karabin samopowtarzalny AR-15 dostępny w USA dla cywili, bo uważa iż rynek jest już adekwatnie zaopatrzony, pisze The New York Times.

Producent broni zaznaczył, że nadal będzie produkował karabin na użytek wojska i policji.

Karabiny AR-15
fot. Bloomberg

AR-15 był w ostatnich latach wykorzystywany w atakach w USA, w których było wiele ofiar, m.in. w Newtown, Orlando i Parkland. Colt podkreśla jednak, że motywem jego decyzji jest nasycenie rynku i potwierdza poparcie dla poprawki do konstytucji dającej prawo Amerykanom do posiadania broni.

Timothy D. Lytton, ekspert rynku broni w Georgia State University uważa, że decyzja Colta nie utrudni specjalnie chętnym dostępu do broni półautomatycznej. Widzi jednak związek między decyzją spółki a niedawnymi atakami, w których wykorzystano jej broń.

- Masowe strzelaniny prawdopodobnie uczyniły spółkę trochę bardziej czułą na markę – powiedział The New York Times Lytton. – Prawdopodobnie czują jakiś rodzaj presji czy napięcia, którego nie odczuwają producenci w innych miejscach w kraju – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, nyt.com

Polecane