Comarch bliski zwycięstwa

Mariusz Zielke
23-08-2004, 00:00

Krakowski Comarch jest bardzo blisko podpisania umowy z bankiem BPH PBK na wdrożenie systemu CRM. Wartość kontraktu sięgnie 5 mln zł.

Niewielki (około 5 mln zł), ale ważny kontrakt może trafić do Comarchu. Krakowski integrator kończy negocjacje z BPH PBK na temat wdrożenia systemu wspomagania sprzedaży klasy CRM w tym banku.

— Comarch ma wyłączność na negocjacje, sprawa jest praktycznie przesądzona. Kontrakt powinien zostać podpisany w najbliższych tygodniach — mówi nasz informator zbliżony do negocjacji.

Umowa może być dla informatycznej spółki o tyle istotna, że daje szanse na kontrakty na modyfikacje sprzedanych systemów i wdrożenie kolejnych produktów w tym banku. Comarch zresztą już pracuje w BPH PBK — wykonał system obsługi internetowej za 12 mln zł.

— Kontrakty w sektorze bankowym są szczególnie ważne, ponieważ to klienci, na których można dobrze zarobić. Wydają duże pieniądze na IT — mówi analityk jednego z banków.

Comarch poczyna sobie na tym rynku coraz śmielej. Jego produkty pracują już w kilkunastu instytucjach finansowych w Polsce i nie tylko. Jego systemy zostały sprzedane m.in. PKO BP, Fortis Banku czy ING. Spółka podpisała umowę z Raiffeisen Leasing w Rosji.

W rankingach firm obsługujących sektor bankowy Comarch jednak wciąż jest daleko (w ostatnim zestawieniu Computerworlda na 12 miejscu). Przychody z tego sektora w strukturze sprzedaży krakowskiej spółki wyniosły w 2003 r. jedynie 37 mln zł (przy 185 mln zł przychodów spółki ogółem).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Comarch bliski zwycięstwa