Comarch błysnął

DI
02-03-2010, 11:09

Comarch pokazał wyższą sprzedaż i marżę brutto. Inwestorzy tego nie doceniają.

W czwartym kwartale 2009 roku Grupa Comarch osiągnęła bardzo dobre wyniki finansowe – piszą w porannym komentarzu analitycy CDM Pekao. Przychody ze sprzedaży wyniosły 233,1 mln zł, zysk operacyjny 26,1 mln zł, a zysk netto przypadający na akcjonariuszy 27,6 mln zł.

 Wynik netto był co prawda niższy niż w IV kwartale 2008, analitycy podkreślają jednak wzrost marzy brutto na sprzedaży. Dzięki niezłym wynikom osiągniętym w czwartym kwartale, wynik operacyjny w całym 2009 roku był dodatni i wyniósł 15,8 mln zł, a zysk netto przypadający na akcjonariuszy 33,3 mln zł.

„Gorszy wynik finansowy w 2009 roku jest efektem przede wszystkim strat poniesionych przez Grupę SoftM oraz kosztów funkcjonowania spółek założonych przez CCF FIZ i prowadzących nowe projekty inwestycyjne.

Zwraca uwagę fakt, iż grupa wypracowała w 2009 roku wzrost przychodów ze sprzedaży pomimo obserwowanego w tym okresie spowolnienia gospodarczego i spadku popytu na produkty i usługi IT” – oceniają analitycy CDM Pekao.

Ich zdaniem, powinno to wpłynąć na umocnienie się kursu Comarchu. Na razie jednak inwestorzy nie doceniają wyników spółki. O godz. 10.30 akcje minimalnie taniały o 0,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu