Comarch podtrzymuje prognozy na 2008 r.

ISB
16-04-2008, 15:43

Spółka informatyczna Comarch podtrzymuje prognozy na 2008 rok, powiedział prezes Janusz Filipiak w środę. Filipiak przyznał jednak, że zagraniczni rywale spółki wykorzystują jego zatrzymanie do  walki konkurencyjnej.

"Nasz globalny rywal, firma Cerillion, wysyła do klientów Comarchu linki do depesz Reutera nt. mojego zatrzymania" - powiedział Filipiak w wywiadzie dla telewizji TVN CNBC Biznes. Dodał jednak, że jest optymistą i podtrzymuje prognozy dla spółki na 2008 rok.

"Pierwszy kwartał był dla spółki bardzo korzystny" - powiedział Filipiak. Ocenił, że na polskim rynku jego zatrzymanie nie zaszkodzi Comarchowi, ponieważ "wszyscy znają sytuację". Zaznaczył też, że otrzymał wiele wyrazów wsparcia i współczucia, w tym od wicepremiera Grzegorza Schetyny.

"Reuters i Bloomberg podały, że zostałem aresztowany w związku z korupcją w polskim futbolu" - powiedział Filipiak. Zaznaczył, że oczekuje od władz jakiegoś rodzaju sprostowania, ponieważ "bardzo dobra polska firma cierpi na rynkach zagranicznych".

Filipiak został zatrzymany w sobotę po południu w związku z zarzutami dotyczącymi nieprawidłowości związanych z kontraktem byłego zawodnika klubu piłkarskiego Cracovia, którego także jest prezesem. Przesłuchano go dopiero w niedzielę o 3:00 w nocy. Deklaruje, że oskarżenia w stosunku do niego są oparte tylko na insynuacjach i że nie przedstawiono mu żadnych dowodów.

Prezes Comarchu powiedział, że jeszcze nie wie, czy ma możliwość ubiegania się o odszkodowanie. Jego adwokaci złożyli na razie zażalenie na działanie prokuratury.

Comarch spodziewa się w 2008 roku wzrostu przychodów o 15% do ponad 660 mln zł. Zysk operacyjny (EBIT) ma poprawić się o ponad 8%, a wynik EBITDA - o ponad 10%. W I kwartale zysk netto będzie powiększony o 158 mln zł w związku ze sprzedażą akcji portalu internetowego Interia.pl.

Przychody grupy Comarch wyniosły w 2007 roku 581,46 mln zł wobec 491,56 mln zł przed rokiem. Zysk netto wyniósł 43,44 mln zł wobec 52,76 mln zł. Negatywny wpływ na wyniki miał wzrost płac oraz mocniejszy złoty (w 2007 r. eksport stanowił 19,7 proc. przychodów spółki).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Comarch podtrzymuje prognozy na 2008 r.