ComArch prognozuje 20-proc. wzrost przychodów i zysku netto w 2005 r.

Internet Securities
02-03-2005, 17:00

Działająca w sektorze informatycznym spółka ComArch SA, prognozuje wzrost przychodów i zysku netto w 2005 roku - o co najmniej 20%, powiedział w środę wiceprezes ds. finansowych spółki Rafał Chwast. Spółka nie planuje w tym roku żadnych akwizycji.

Działająca w sektorze informatycznym spółka ComArch SA, prognozuje wzrost przychodów i zysku netto w 2005 roku - o co najmniej 20%, powiedział w środę wiceprezes ds. finansowych spółki Rafał Chwast. Spółka nie planuje w tym roku żadnych akwizycji.„Planujemy dalszy rozwój organiczny i zakładamy, że przychody, jak i zysk netto, wzrosną o co najmniej 20%” – powiedział na konferencji Chwast.Spółka zamierza w dalszym ciągu silnie rozwijać działalność eksportową.„W 2004 roku wartość sprzedaży osiągnęła kwotę ponad 68 mln zł - co stanowiło 20,8% wszystkich przychodów spółki. Głównie były to mkontrakty zawierane ze spókami z sektora telekomunikacyjnego. W tym roku zakładamy wzrost sprzedaży naszych produktów i usług już we wszystkich segmentach” – powiedział Chwast.Jego zdaniem w ciągu 3-4 lat struktura sprzedaży za granicą powinna być zbliżona do krajowej.„Chcemy, by w ciągu 2-3 lat, w całości przychodów, eksport stanowił 50%” – dodał Paweł Przewięźlikowski wiceprezes spółki.„W tym roku nie planujemy akwizycji, ani też większych inwestycji. Może się jednak okazać, że w połowie roku, rozpoczniemy budowę kolejnego budynku dla naszych pracowników, w specjalnej strefie ekonomicznej” – powiedział wiceprezes.Według Chwasta, nie została jeszcze podjęta żadna decyzja w sprawie wypłaty dywidendy z zysku za 2004 rok.W 2004 roku grupa ComArch miała 14,09 mln zł zysku, wobec 8,70 mln zł zysku rok wcześniej, przy obrotach na poziomie 329,99 mln zł, wobec 257,75 mln zł w 2003 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / ComArch prognozuje 20-proc. wzrost przychodów i zysku netto w 2005 r.